У Польщі розклеїли постери з українськими заробітчанками: «Їхня праця та статус має стати предметом дискусій»
Українські художники в Польщі розклеїли постери із зображеннями трудових мігранток з України на фоні 200—гривненої купюри з Лесею Українкою.
На плакатах українки миють посуд, збирають ягоди, прибирають, працюють в магазинах.
На фоні — 200-гривнева купюра із зображенням української поетеси та письменниці Лесі Українки. Поряд напис: «Я — українка».

Авторка ідеї Оксана Брюховецька пояснює, що статус та праця українських мігранток у Польщі має стати предметом дискусій. А такі плакати надають їм видимості.
«Статус цих жінок та праця, яку вони виконують, мають стати предметом дискусії про сучасні форми капіталістичної економіки і гендерної політики. Плакати, розташовані в публічному просторі, надають цим жінкам видимості в символічному полі», — пише авторка.

«Українка — так найчастіше називається трудова мігрантка у Польщі. Леся Українка — це псевдонім видатної поетеси, письменниці, перекладачки, яка на початку ХХ століття займалася популяризацією феміністичних та соціалістичних поглядів. Сьогодні ця складова її творчості маргіналізована — натомість Леся Українка вважається іконою української культури, а її портрет прикрашає 200-гривневу купюру. Саме ця купюра є тлом для серії плакатів із портретами українок, із чиєю працею пов’язані численні стереотипи на польському ринку праці», — пише Брюховецька.
Громадяни України отримали близько 21% всіх посвідок на проживання, виданих в ЄС у 2017 році. Найбільше посвідок українцям видавала Польща — 88% від усіх дозволів на проживання.
Напередодні у Нацбанку повідомили, що у 2019 році трудова міграція українців припинить впливати на зростання рівня зарплат в Україні.
Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України.
- Поділитися: