У Польщі в рамках спецоперації по боротьбі з контрабандою бурштину затримали 6 людей, зокрема двох громадян України, які стверджують, що є співробітниками українських спецслужб.

Про це повідомили у пресслужбі Центрального антикорупційного бюро Польщі (СВА).

Повідомляється, що затримання відбулося 13 вересня у Варшаві.

«Спецоперація, яку проводить Центробанк, стосується контрабанди великої кількості бурштину з України на територію Республіки Польща. Зібрані у цій справі матеріали будуть направлені до Національної прокуратури», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину. Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

2 вересня Зеленський доручив уряду легалізувати видобуток бурштину в Україні до 1 грудня 2019 року.

Крім того, 12 серпня Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Житомирську область закликав керівників місцевого Головного управління Національної поліції і управління СБУ написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні.

На тій же зустрічі Зеленський змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського написати заяву про звільнення за власним бажанням. 12 серпня Курінський подав у відставку на вимогу президента України.

Поділитись: