Ігор Головань, адвокат п’ятого президента та чинного народного депутата Петра Порошенка, вважає рішення Печерського суду про примусовий привід його підзахисного до ДБР незаконним, оскільки судове засідання відбулося без його клієнта.

«Відповідно до статті 482-2 КПК України, подібні клопотання повинні розглядатися за обов’язкової участі народного депутата. Петра Порошенка про судове засідання не інформували і до участі в ньому не запрошували», — стверджує захисник Порошенка

Він додав, що «ані Печерський суд, ані Генеральний прокурор, ані слідчі ДБР вимогами законів не переймаються».

Нагадаємо, 4 червня Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про примусовий привід Петра Порошенка для допиту як свідка.

Допит має відбутися 10 червня об 11:00 у приміщенні Державного бюро розслідувань. Він стосується кримінального провадження, де досліджуються обставини переміщення через кордон України з приховуванням від митного контролю колекції з 43 картин всесвітньо відомих художників.

Нагадаємо, Порошенка вже викликали на допит до ДБР у справі про картини. Цей допит мав відбутися 26 травня, однак саме тоді Порошенко, глузуючи з ДБР, відкрив виставку цих же картин у Музеї Гончара, а на допит не прийшов.

Тоді його адвокат Ігор Головань пояснив неявку Порошенка тим, що, за законом, виклик до слідчого не може відбуватися у форматі відеозвернення.

26 травня представники Держбюро розслідувань приїхали в музей Івана Гончара, щоб вручити повістку на допит Петру Порошенку та провести «слідчі дії». У ДБР заявляли, що адміністрація музею та інші особи перешкоджали слідчим діям.

У той день повістку Петру Порошенку вручили через його дружину Марину Порошенко.

28 травня у Музеї Гончара заявили, що ДБР арештувало приватну колекцію картин Порошенка.

Поділитись: