У посольстві Сполучених Штатів Америки в Україні засудили відкриття залізничного сполучення між Росією і анексованим Кримом через Керченську протоку.

Відповідну заяву оприлюднила пресслужба дипломатичної місії США.

«Ми приєднуємося до українських та інших європейських партнерів у засудженні запуску Росією залізничного сполучення між Росією та Кримом. Цей крок з боку Росії демонструє кричущу неповагу до суверенітету та територіальної цілісності України», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, 25 грудня кримським мостом через Керченську протоку до анексованого Криму проїхав перший пасажирський потяг сполученням Санкт-Петербург — Севастополь.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальну справу за фактом перетину російсько-українського кордону пасажирським поїздом «Таврія».

Раніше повідомлялося, що з Санкт-Петербурга курсуватимуть 5 одноповерхових потягів із купейними та плацкартними вагонами. З Москви до Сімферополя будуть їздити 4 двоповерхових потягів із вагонами купе і люкс.

23 грудня Росія завершила будівництво залізничної частини Кримського мосту через Керченську протоку в анексований Крим. Відкривав міст президент Росії Володимир Путін.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим назвало такі дії грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також міжнародного права.

Відкриття залізничного сполучення Російської Федерації з анексованим Кримом через Керченський міст засудили у Європейському Союзі, а також в ООН.

У липні 2018 року 6 компанії, що будували так званий Кримський міст, потрапили під санкції ЄС.

Поділитись: