23 жовтня президент Польщі Анджей Дуда зробив тест на коронавірус, який виявився позитивним. Тепер він іде на самоізоляцію.

Про це у Twitter повідомив речник президента Польщі Блажей Спіхальський. 

Він не розповів подробиць про самопочуття Дуди, але зазначив, що польський лідер постійно контактує з лікарями. Сам речник пішов на карантин як контактна особа.

Дуда в Україні

11 по 13 жовтня Анджей Дуда вперше після переобрання на посаду приїхав з «особливо важливим» візитом до України. Зокрема, у перший день свого візиту він зустрівся із президентом Володимиром Зеленським і відвідав Польський воєнний цвинтар у Биківні, де вшанував пам’ять 3435 польських в’язнів з Катинського списку — жертв радянського НКВС.

12 жовтня Дуда із Зеленським відправилися в Одесу на українсько-польський економічний форум, де були урядовці, бізнесмени та представники регіонів обох держав. Зокрема, голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, голова Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький.

За даними ВООЗ, інкубаційний період для передачі коронавірусу в середньому 5-6 днів, але може бути й 14 днів. Дуда зустрічався з Зеленським 12 і 13 днів тому.

Хто ще зі світових лідерів перехворів COVID-19?

27 березня 2020 року прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Його госпіталізували, але згодом відправили лікуватися додому. Лише 27 квітня Джонсон повернувся до роботи.

30 березня російський прем’єр-міністр Михайло Мішустін заявив, що заразився коронавірусом. Попри це, уряд РФ продовжив працювати у штатному режим, а сам Мішустін пішов на самоізоляцію. На початку червня коронавірус виявили у прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна та у членів його родини. 

Влітку на коронавірусне захворювання перехворіли президент Бразилії Жаїр Болсонару, який називав COVID-19 легким грипом, та тоді ще чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він сказав, що перехворів «на ногах».

2 жовтня COVID підтвердили у президента США Дональда Трампа. Його госпіталізували до Національного військово-медичного центру Волтера Ріда, але за чотири дні вже відпустили.

А як Зеленський?

В українського президента коронавірусне захворювання не виявляли, хоч він якось сказав, що хотів умисно інфікуватися. Натомість COVID-19 був у його дружини Олени Зеленської та 7-річного сина.

Поділитись: