У питаннях звільнення заручників і пошуку зниклих безвісти на Донбасі немає жодного прогресу.

У питаннях звільнення заручників і пошуку зниклих безвісти на Донбасі немає жодного прогресу.

Про це заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко за підсумками засідання групи у Мінську у Facebook.

«Це викликає величезне занепокоєння, особливо на фоні останніх тривожних новин про погіршення стану здоров‘я наших політв‘язнів і заручників, про оголошене Сенцовим голодування, тривале голодування Балуха» — зазначила вона.

Геращенко наголосила, що питання заручників потребують тиску всього світу на РФ.

Вона також розповіла, що Україна досі не отримала відповіді від росіян щодо 23 російських громадян, засуджених за злочини проти українськоі держави, яких Україна готова передати РФ задля звільнення політв‘язнів і заручників.

Раніше повідомлялося, що бойовики вимагають обміну заручників у форматі 80 на 15.

Після засідання у Мінську 18 квітня Геращенко також повідомила, що у процесі звільнення заручників на Донбасі немає прогресу

На початку квітня Геращенко повідомила, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Поділитись: