УКРАЇНА

Бойовики вимагають обміну заручників у форматі 80 на 15 — Геращенко

4 травня, 2018 19:08
УКРАЇНА/Бойовики вимагають обміну заручників у форматі 80 на 15 — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську з питань врегулювання ситуації на Донбасі представники самопроголошених республік вимагали передачі понад 80 людей в обмін на близько 15 українців.

Під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську з питань врегулювання ситуації на Донбасі представники самопроголошених республік вимагали передачі понад 80 людей в обмін на близько 15 українців.

Про це написала представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко у Facebook.

«Вимагають передати їм більше 80 злочинців і говорять, що віддадуть нам не більше 15 наших громадян. Це неприйнятно», — наголосила представниця України у ТГК.

«Українська сторона зробила коректну і компромісну пропозицію для звільнення українців, і якби було б бажання з іншої сторони, то наступний етап звільнення відбувся б дуже швидко, ми до нього готові», — додала вона.

За словами Геращенко, зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську минула безрезультатно.

«Ми так і не почули відповіді від представників РФ на пропозицію передати їм 23 росіян, засуджених за злочини перед українською державою задля звільнення українців-політв‘язнів Кремля. Росіяни стоять на своїй позиції: нас там нет», — написала вона.

Натомість, за словами Геращенко, представники самопроголошених республік включають цих росіян в списки для обмінів та вимагають від української сторони «негайного звільнення беркутівців, терористів, росіян».

Вона додала, що проблемою залишається відсутність інформації про багатьох заручників, «їх просто ховають по тюрмах і не дають жодного підтвердження їх утримання». Також немає прогресу в питанні пошуку зниклих безвісти, росіяни категорично відмовляються створювати механізм з Червоним Хрестом для пошуку зниклих.

Раніше представник Росії у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов заявив, що 4 травня у ТКГ мали визначити дату та формулу обміну заручників на Донбасі.

Раніше Москва не відповіла Києву на пропозицію передати 23 росіян в обмін на українських заручників.

Після засідання у Мінську 18 квітня Геращенко також повідомила, що у процесі звільнення заручників на Донбасі немає прогресу

На початку квітня Геращенко повідомила, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Пов`язані новини