На окрузі №207 в Чернігівській області до Верховної Ради проходить Ігор Рибаков, який у 2014 році був народним депутатом і голосував за «диктаторські закони 16 січня», якими президент-утікач Віктор Янукович хотів узурпувати владу.

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії.

Так, після підрахунку 44,22% голосів на окрузі Рибаков набирає 31,77%, тоді як його найближчий переслідувач, кандидат від «Слуги народу» Максим Зуєв, — 21,39%.

Рибаков іде в Раду як самовисуванець, так само він пройшов в парламент у 2012 році. У Раді він працював на «Партію регіонів», а саме збирав так званих «тушок» — депутатів, які перебігали з інших фракцій.

«Диктаторські закони» — пакет законів, ухвалених парламентом 16 січня 2014 року під час Революції Гідності. Їх ухвалили з численними порушеннями процедури, зокрема «регіонали» і їхні союзники голосували підняттям рук, без обговорення, а їхні тексти стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували.

Ці закони передбачали серйозне посилення відповідальності за участі в акціях протесту, зокрема арешт за порушення організації мітингу, кримінальну відповідальність за вдягнутий шолом або маску на мітингах чи зборах, 15 діб арешту за встановлення намету, відповідальність за рух колони авто більше 5 машин тощо.

Янукович підписав ці закони на наступний день, 17 січня, що спричинило посилення силового протистояння між учасниками Євромайдану та силовиками. 

Нагадаємо, на окрузі №69 на Закарпатті перемагає народний депутат Віктор Балога, проте партія «Слуга народу», представник якої програв лише 798 голосів, планує оскаржувати цей результат через «численні порушення».

Після підрахунку понад 75% голосів, «Слуга народу» набирає понад 42% голосів, «Опозиційна платформа — за життя» — 13%, «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос» проходять у Раду, але набирають менше 10%.

Поділитись: