У лікарнях в усіх регіонах України зараз ситуація із забезпеченням обладнанням та засобами захисту значно краща, ніж це було місяць тому, запевняють в Офісі президента.

Про це в ефірі hromadske заявив заступник глави ОП Кирило Тимошенко, який також є секретарем координаційної ради з протидії поширення коронавірусу.

«Слава богу, такої ситуації, яка була місяць тому, вже немає, усі більш-менш забезпечені. От сьогодні нова поставка — буде забезпеченість на кілька тижнів вперед. Щодо апаратів ШВЛ, великої потреби в них зараз немає. Наскільки я пам’ятаю (боюсь помилитися в цифрах), зараз задіяно чи 10%, чи 20% апаратів ШВЛ від тих, які працюють і стоять в лікарнях», — розповів він.

Тимошенко додав, що бачив багато відео зі зверненнями лікарів, які казали, що не забезпечені засобами захисту.

«Але я хочу звернути увагу на те, що ми і Міністерство охорони здоров’я першочергово забезпечуємо опорні лікарні по боротьбі з коронавірусом. Мені здається, що це логічно», — підкреслив заступник глави ОП.

Він також нагадав, що Мінцифри запустило спеціальний сайт, який показує ситуацію із забезпеченням лікарень в реальному часі.

Підсумовуючи, Тимошенко запевнив, що зараз немає великої нагальної проблеми із засобами захисту в регіонах.  

Нагадаємо, також інтерактивну карту з усіма даними про опорні лікарні України створила компанія YouControl.

На скарги медиків щодо недостатнього забезпечення відповідав і сам президент Володимир Зеленський. Також президент скаржився, що керівники лікарень часто прикрашають інформацію про їхню забезпеченість.

Поділитись: