Світ

У РФ бобслеїсту, якого позбавили медалей за допінг, дозволили називатися «олімпійським чемпіоном»

Sports.ru
Світ/У РФ бобслеїсту, якого позбавили медалей за допінг, дозволили називатися «олімпійським чемпіоном»
Зберегти
Вигляд
Суд у Москві ухвалив рішення, згідно з яким бобслеїст Олександр Зубков зберігає статус «олімпійського чемпіона» на території Росії. У 2017 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК) анулював результати Зубкова і позбавив його медалі за порушення антидопінгових правил на Олімпіаді 2014 року у Сочі.

Безпрецедентним рішенням Московський міський суд 21 листопада дозволив спортсмену не віддавати МОК дві золоті медалі, які Спортивний арбітражний суд постановив у нього забрати.

Крім цього, суд постановив, що на території Росії Зубков має звання «дворазового олімпіського чемпіону», незважаючи на рішення МОК.

24 листопада 2017 року комісія МОК визнала Зубкова винним у порушенні антидопінгових правил на Олімпіаді, анулювала його результати і позбавила права на здобуті медалі. Спортивний арбітражний суд у лютому 2018 року заборонив Зубкову приймати участь в наступній Олімпіаді.

Нагадаємо, 5 грудня 2017 російську збірну відсторонили від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Південній Кореї через допінг-скандал. Повідомлялось, що близько 300 російських спортсменів підозрюють у вживанні допінгу.

Згодом Міжнародний олімпійський комітет дозволив росіянам використовувати два з трьох кольорів національного прапору.

Згодом у РФ заявили, що готують санкції проти причетних до усунення російської олімпійської збірної від Олімпіади. Суд скасував довічне відсторонення від Олімпіади 28 російським спортсменам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Під нейтральним прапором: 7 фактів про відсторонення Росії від участі в Олімпіаді

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини