УКРАЇНА

У РФ заявили, що Сенцов на 116-й день голодування «виглядає цілком здоровим»

6 вересня, 2018 14:35
УКРАЇНА/У РФ заявили, що Сенцов на 116-й день голодування «виглядає цілком здоровим»
Зберегти
Вигляд
Російський омбудсмен в Ямало-Ненецькому окрузі відвідав політв’язня Олега Сенцова та заявив, що той на 116-й день голодування «виглядає цілком здоровим».

Російський омбудсмен в Ямало-Ненецькому окрузі відвідав політв’язня Олега Сенцова та заявив, що той на 116-й день голодування нібито «виглядає цілком здоровим».

Про це повідомляє «Интерфакс-Урал».

«Для людини, яка перебуває в режимі голодування, він виглядає цілком здоровим. Він адекватний, спокійний загалом. У добровільному порядку йому надають медикаментозну допомогу. Коли я до нього прийшов, він якраз був на крапельниці», — сказав омбудсмен Анатолій Сак.

За словами Сака, український режисер заявив, що «не потребує візитів» ані правозахисників, ані священнослужителів.

Зустріч російського представника омбудсмена в Ямало-Ненецькому окрузі з Сенцовим тривала близько 30 хвилин.

Сак наголосив, що Сенцов не планує припиняти голодування та буде йти до кінця. Також він не буде особисто просити Путіна про помилування.

6 вересня під стінами Адміністрації президента Росії Володимира Путіна відновили одиночні пікети на підтримку українського політв’язня, утримуваного в Росії, Олега Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мені було легше»: дисидент Семен Глузман — про голодування Сенцова

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини