У Росії продовжили на два місяці термін попереднього слідства у справі українських моряків, захоплених у полон у Керченській протоці, через необхідність проведення низки слідчих дій.

Про це повідомив адвокат моряків Микола Полозов, пише «Интерфакс».

Слідство продовжили на два місяці, до 25 січня 2020 року, за словами захисника, слідчому необхідно отримати відповіді на доручення від оперативників. Також слідство планує допитати якогось свідка, якого — не уточнюють.

Після цього слідство має повідомити обвинувачених і захист про завершення слідчих дій і надати матеріали справи для подальшого ознайомлення.

«Стосовно військових моряків слідчі дії не заплановані, моряків на слідчі дії не викликали», — наголосив Полозов.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українських моряків і передати Україні українські судна. Це рішення Росія мала виконати до 25 липня 2019 року.

7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулись додому.

18 листопада 2019-го Росія повернула українські військові кораблі.

Зараз в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа щодо незаконних дій Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: