УКРАЇНА

У Росії почали оглядати судна, що прямують до України — Держприкордонслужба

3 травня, 2018 14:11
УКРАЇНА/У Росії почали оглядати судна, що прямують до України — Держприкордонслужба
Зберегти
Вигляд
З 30 квітня російські прикордонники почали зупиняти та оглядати невійськові судна, що прямують в Україну.

З 30 квітня російські прикордонники почали зупиняти та оглядати невійськові судна, що прямують в Україну.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Подібні огляди зафіксували прикордонники Донецької області.

Зазначається, що російські прикордонники щодня зупиняють судна, після чого оглядають їх та ідентифікують членів екіпажу.

Зокрема, 30 квітня російські прикордонники оглянули та ідентифікували команду теплоходу, що йшов за маршрутом Хіос (Греція) — Маріуполь. Судно зупинили під час проходження Керченської протоки.

У ДПСУ розповіли, що деякі судна Росія перевіряє декілька разів. Теплохід під прапором Мальти російські прикордонники оглядали під час проходження Керченської протоки та під час слідування судна траверзом Бердянської Коси в Азовському морі.

Проте після огляду суден жодних зауважень з боку російських прикордонників не було.

Члени екіпажу керченського судна «Норд» можуть отримати штраф за спробу незаконно виїхати з території України.

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд».

Зазначимо, що після затримання керченського судна Норд в Азовському морі, його капітана взяли під арешт, а членам екіпажу не дозволяли поїхати ані до Росії, ані в анексований Крим, адже вони не мали документів.

Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

31 березня капітану арештованого судна «Норд» вручили підозру, суд наклав арешт на зареєстроване в анексованому Криму судно «Норд».

6 квітня Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд»: його взяли під варту до 31 травня, з можливістю внесення застави 35 тис 240 гривень — її внесли у цей же день.

10 квітня капітана кримського судна «Норд» відпустили під заставу. Наступного дня капітана «Норду» за новою підозрою відпустили під зобов’язання та заборонили йому в’їзд у Крим.

Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом. 

8 квітня представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Пов`язані новини