УКРАЇНА

У Росії вчергове заявили про стабільний стан Сенцова — омбудсмен сумнівається у правдивості інформації

28 вересня, 2018 13:07
УКРАЇНА/У Росії вчергове заявили про стабільний стан Сенцова — омбудсмен сумнівається у правдивості інформації
Зберегти
Вигляд
У Росії вчергове повідомили про стабільний стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що сумнівається у достовірності інформації.

У Росії вчергове повідомили про стабільний стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що сумнівається у достовірності інформації.

Інформацію щодо стану здоров'я надіслав Денісовій Голова Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотов, написала омбудсмен у Facebook.

У листі Федотов вказує, що востаннє консиліум лікарів за участі працівників лікарні Лабитнангі збирався 12 вересня.

«Стан Сенцова оцінюється як стабільний, без негативної динаміки. Станів, які загрожують життю пацієнта, і медичних показань для примусового годування не встановлено», — зазначають у листі.

Вказують, що з українським політв'язнем щоденно проводять бесіди щодо негативних наслідків голодування. 

«Ув'язнений забезпечений літературою щодо шкідливості голодування», — йдеться у листі.

Омбудсмен, публікуючи текст листа, вказала, що Росія не надала жодного медичного документу, який міг би підтвердити інформацію про задовільний стан здоров'я Сенцова.

«Офіційного висновку консиліуму лікарів немає», — вказала Денісова.

Вона написала, що сумнівається у достовірності інформації.

«Я маю великі сумніви щодо достовірності наданої мені інформації і якості проведення медичного огляду. Оскільки в міській лікарні до нього з самого початку ставилися жахливо. Йому не надавали належної медичної допомоги і тиснули психологічно. Саме це було істинною причиною відмови Олега від послуг лікарів Лабитнангського медичного закладу», — вказала Денісова.

11 вересня українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в Сенцова гіпоксія

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Адвокат Сенцова також повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини