УКРАЇНА

У Росії відмовили архієпископу Клименту у помилуванні Сенцова — правозахисники

28 серпня, 2018 07:23
УКРАЇНА/У Росії відмовили архієпископу Клименту у помилуванні Сенцова — правозахисники
Зберегти
Вигляд
Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент знову отримав відмову від російської влади помилувати політв'язня, режисера Олега Сенцова.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент знову отримав відмову від російської влади помилувати політв'язня, режисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група» з посиланням на відповідь комісії Ямало-Ненецького автономного округу на особисте звернення архієпископа Климента до президента РФ.

У документі йдеться, що для початку процедури помилування Олег Сенцов повинен «самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна з відповідним проханням у письмовій формі і передати його адміністрацію виправної установи, у якій він перебуває».

Чиновники посилаються у відповіді на указ президента РФ №1500 від 28 грудня 2001 року «Про комісії з питань помилування на територіях суб'єктів Російської Федерації».

«За підсумками розгляду заяви, вироку і характеристик ув'язненого, — ред.) складається висновок про доцільність застосування помилування і передається губернатору Ямало-Ненецького автономного округу. Губернатор округу на підставі матеріалів і висновків Комісії ухвалює власне рішення і вносить подання президентові Російської Федерації про доцільність застосування помилування до цього засудженому», — йдеться в документі.

Климент 8 серпня відправив прохання прискорити розгляд звернення матері Сенцова до комісії про помилування Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

У липні архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент закликав президента Росії Володимира Путіна проявити акт милосердя та звільнити Олега Сенцова, Володимира Балуха та інших українських політв’язнів.

Раніше у Державному департаменті США закликали РФ звільнити Олега Сенцова.

21 серпня під посольством РФ у Києві відбулася акція на підтримку Олега Сенцова у 100-й день його голодування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Олег Сенцов: 100 днів голодування —  фоторепортаж з акції під російським посольством

Паралельно акції солідарності відбуваються у Львові, Вінниці, Москві та Санкт-Петербурзі. Окрім цього, акції сьогодні пройдуть у Великій Британії, Кенії, Швеції, Данії та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини