У Москві Петрозаводський міський суд 28 червня взяв під варту історика, лідера карельського «Меморіалу» Юрія Дмитрієва, якого підозрюють у сексуальному насильстві над неповнолітньою прийомною донькою.

У Москві Петрозаводський міський суд 28 червня взяв під варту історика, лідера карельського «Меморіалу» Юрія Дмитрієва, якого підозрюють у сексуальному насильстві над неповнолітньою прийомною донькою.

Про це повідомив адвокат Віктор Ануфрієв після розгляду судом клопотання слідчого, передає агентство «Інтерфакс».

«Юрій Дмитрієв заарештований на два місяці», — сказав Ануфрієв.

За його словами, справа «ні на чому не ґрунтується».

«Ґрунтується на тому, що пояснення у дівчинки взяли, з неї вичавили, можна сказати, якусь фразу. А так — немає ніяких доказів того, що Юрій Дмитрієв здійснював те, в чому його намагаються звинуватити», — сказав Ануфрієв.

Він не уточнив, що саме сказала донька Дмитрієва, посилаючись на розгляд клопотання у закритому режимі.

При цьому, за словами адвоката, дівчинка сказала "в 50 разів менше", ніж від неї вимагав слідчий.

Ануфрієв назвав нову справу «фарсом» і заявив, що вона була порушена тільки через те, що розвалилась попередня. «Я впевнений, що це так само розвалиться», — додав адвокат.

Дмитрієву не пред'явлено звинувачення, він перебуває в статусі підозрюваного.

28 червня Слідчий комітет Росії відкрив нову справу проти історика Дмитрієва.

27 червня донька Дмитрієва Катерина Клод повідомила, що її батька затримали по дорозі до Свірського монастиря.

 5 квітня історику Юрію Дмитрієву суд виніс виправдальний вирок. Його звинувачували за статтями про розпусні дії і виготовленні дитячої порнографії. При цьому історик був визнаний винним в зберіганні зброї через знайдені у нього під час обшуку фрагментів рушниці. Дмитрієву призначили обмеження волі строком на два з половиною роки.

Згодом Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок і направив справу на повторний розгляд до Петрозаводський міський суд.

Юрій Дмитрієв — краєзнавець, керівник карельського відділення товариства «Меморіал». Відомий тим, що експедиції під його керівництвом виявили місця поховання жертв політичних репресій в Сандармоху і Червоному бору.

Поділитись: