У росії готові «пробачити» священникам УПЦ МП, які «відмовилися від єдності з РПЦ»

Митрополит Тихон, який очолює так звану Кримську митрополію РПЦ
Митрополит Тихон, який очолює так звану Кримську митрополію РПЦTelegram / Крымская митрополия

Митрополит російської православної церкви Тихон (Шевкунов), який очолює митрополію в окупованому Криму, заявив, що після війни вони готові пробачити священникам Української православної церкви (московського патріархату), які відмовилися від єдності з москвою.

Про це він заявив під час телемосту «Москва — Сімферополь», повідомляє пропагандистське агентство ТАСС.

Під час заходу звинувачений у державній зраді та колабораціонізмі колишній народний депутат Олег Царьов поставив Шевкунову запитання, як чинити «після перемоги росії» з тими священниками УПЦ, які «здригнулися і зрадили парафіян і свою церкву», відмовившись від єдності з РПЦ.

Ієрарх російської церкви відповів, що «будь-кого, хто кається, Господь сказав пробачати».

«Усі апостоли без винятку, щойно прийшли випробування — усі втекли. Ну і що? Ну, люди. Ну, втекли — потім повернулися, покаялися, зокрема апостол Петро. До цього треба якось простіше ставитися», — сказав Шевкунов.

Однак він наголосив, що «є випадки, коли не можна пробачити» — «якщо люди не покаються».

Більше про митрополита Тихона

У ЗМІ його називають «духівником путіна» через наближеність до російського президента. Тривалий час Шевкунов був намісником Стрітенського монастиря у центрі Москви, входив до Вищої церковної ради російської православної церкви. Є головою Патріаршої ради з питань культури та головним редактором пропагандистського православного порталу «Православие.ru», який транслює російську пропаганду кількома мовами.

З червня 2022 року він очолює «Кримську митрополію РПЦ», створену на базі анексованих єпархій УПЦ МП.

В Україні на нього накладені санкції.

УПЦ та РПЦ

У травні 2022 року УПЦ оголосила про зміни до свого статуту, які «свідчать про повну самостійність і незалежність» від московського патріархату.

У відповідь предстоятель РПЦ патріарх кирило заявив, що з «розумінням» ставиться до рішення УПЦ та «молиться про духовну єдність».

А втім, релігієзнавча експертиза Державної служби України з етнополітики та свободи совісті дійшла висновку, що УПЦ досі має церковно-канонічний зв’язок із російською православною церквою, володіючи лише певними правами самостійності.