Обмін утримуваних осіб, який 29 грудня відбувся між Україною і так званими «ДНР» та «ЛНР», став новим кроком до виконання комплексу Мінських угод.

Про це заявив представник Росії на переговорах у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов, передає TACC.

«Сподіваємося, що тепер Київ зможе перейти до реалізації своїх політичних зобов'язань за погодженням у контактній групі всіх правових аспектів особливого статусу Донбасу, у тому числі з закріпленням цього статусу у Конституції», — сказав він.

Гризлов також підкреслив, що Україна взяла на себе зобов'язання не переслідувати звільнених осіб.

Представник РФ у ТКГ також зазначив, що сторони проявили політичну волю провести обмін до кінця 2019 року, виконавши домовленості, досягнуті під час відеоконференції контактної групи 23 грудня.

усе про обмін читайте тут

Сьогодні, 29 грудня, відбувається великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». Україна зокрема передала бойовикам колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській та бразильця Рафаеля Лусваргі. Також до обміну готували винних у теракті в Харкові біля Палацу спорту.

У межах обміну з так званими «ДНР» і «ЛНР» Україна передала бойовикам 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні. Натомість Україні передали 76 осіб. Так, з полону звільнили 12 військових, ще 64 звільнених — цивільні.

Нагадаємо, попередній великий обмін відбувся 7 вересня, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: