У Пензенській області Росії примусово виселили близько 900 ромів з двох селищ після конфлікту з місцевими мешканцями.

Про це повідомив голова селищної ради Сергій Фадєєв, передає «Новая газета».

Близько 900 ромів із селищ Чемоданівка та Лопатки відправили у Волгоградську область, де їх нібито погодилась прихистити місцева ромська діаспора.

«Це було зроблено примусово. Зараз вивчається питання щодо законності їхнього проживання у селищній раді. Перевіряються документи на землю, заборгованість за електроенергію і так далі. Поки ми не знаємо, що робити з їхньою власністю, якщо вона оформлена законно: це наступний етап нашої роботи», — сказав Фадєєв.

Він зазначив, що в найближчий час роми точно не повернуться в селище, і є вірогідність, що вони не повернуться взагалі. Від чого буде залежати вирішення цього питання, Фадєєв на пояснив.

13 червня в селі Чемоданівка сталася масова бійка місцевих жителів з ромами, внаслідок якої п’ятеро людей потрапили у лікарню з ножовими пораненнями, одна людина померла.

На наступний день близько 1,5 тисячі місцевих жителів влаштували зібрання та перекрили трасу федерального значення, а 15 червня у селі Лопатки підпалили будинок ромів.

У кримінальній справі щодо бійки фігурують 15 людей, зокрема ймовірний убивця.

Нагадаємо, наприкінці квітня суд визнав протиправною бездіяльність поліції під час виселення ромів з Лощинівки на Одещині у 2016 році.

У серпні 2016 року у селі Лощинівка сталося вбивство 8-річної дівчинки, у якому підозрюють місцевого жителя ромської національності. Після цього мешканці села вийшли на акцію протесту, що переросла у погроми та заворушення.

До села керівництвом обласної поліції було спрямовано всього 10 поліцейських, які не могли стримати натовп. Як результат, мешканці примусово виселили ромів із села.

В омбудсмена заявили, що виселення ромів під Одесою порушує міжнародне право.

У 2018 році прокуратура Одеської області вдруге припинила кримінальну справу щодо співробітників обласного управління Нацполіції, відкриту за скаргою потерпілих під час конфлікту у селі Лощинівка на Одещині у серпні 2016 року.

Поділитись: