У Росії заявили, що не направляли до Венесуели своїх військовослужбовців для охорони президента Ніколаса Мадуро.

Про це заявив член комітету з оборони та безпеки Ради Федерації Франц Клінцевич, передає «Интерфакс».

«Ніяких військовослужбовців, зокрема приватних контрактників, РФ до Венесуели не надсилала. Якщо президент Ніколас Мадуро й залучив якісь приватні військові компанії, то російська держава про це не знає й за це не відповідає», — зазначив Клінцевич.

Напередодні агентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомило, що до Венесуели для забезпечення безпеки президента Ніколаса Мадуро від опозиції й протестувальників прибули бійці російських приватних військових компаній.

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Люди скандували «Забирайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону протестувальників.

Після заяви Гуайдо на акції протесту проти Мадуро вийшли жителі інших міст Венесуели. Під час протестів між мітингувальниками та силовиками сталися сутички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: