Затримання людей у центрі Москви, 8 вересня 2019 року
Фото:

Влад Докшин / «Новая газета»

У Росії 8 вересня відбуваються вибори різного рівня у всіх регіонах країни, в Москві силовики затримали понад 10 людей, зокрема журналіста і муніципального депутата Іллю Азара та учасницю гурту Pussy Riot Марію Альохіну.

Про це повідомляє «Новая газета».

Низка людей вийшли «на прогулянку» в центр Москви у футболках із зображенням політв’язнів, яких затримали за участь у нещодавніх акціях протесту, а деяких вже встигли засудити. Попри те, що це була не акція, людей почали затримувати.

За даними «ОВС-Інфо», затримали вже 14 осіб, зокрема журналістів Іллю Азара та Вікторію Івлєву, декількох муніципальних депутатів та активістів, а також учасницю Pussy Riot Марію Альохіну

Нещодавно силовики затримали Іллю Азара та відвезли його у відділок попри те, що вдома у нього залишилась сама дворічна дитина.

Нагадаємо, напередодні виборів у Петербурзі членам дільничних комісій влаштували інструктаж і розповіли, як правильно фальсифікувати вибори.

Раніше недопущення незалежних кандидатів у Москві спровокувало численні масові акції протесту, які жорстко розігнали силовики. Проти деяких затриманих порушили не адміністративні, а кримінальні справи.

Найбільша кількість затриманих — 1400 — була на акції 27 липня. Після неї порушили справу за фактом нібито масових заворушень.

Зокрема 4 вересня в Росії дали 3,5 роки колонії учаснику протестної акції, який кинув у «омонівця» пластиковий стаканчик.

5 вересня 4 роки тюрми отримав волонтер Костянтин Котов, який виходив на пікети на підтримку українських політв’язнів і збирав передачі для полонених моряків.

Поділитись: