У Міністерстві енергетики Росії повідомили, що завершили видачу дозволів на експорт вугілля різних марок до України. Відповідно до нових санкцій Росії проти України, вугілля та нафтопродукти Росія постачатиме до України лише за наявності відповідних дозволів.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський, повідомляє «Интерфакс».

Відповідні дозволи, як і санкції Росії, набудуть чинності 1 липня 2019 року.

У Міністерстві енергетики РФ підрахували, що загальний обсяг вугілля, який російські компанії виявили бажання постачати до України, перевищує реальні обсяги його постачання за 2018 рік.

«Ті, хто хотів — всі подали (заявки — ред.). Всі охочі, там дуже багато», — повідомив Яновський.

Зазначимо, що наразі Росія є найбільшим імпортером вугілля до України. Її частка у загальному імпорті вугілля у 2018 році перевищила 90%.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня 2018 року заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись: