Війна / Крим

У Росії заявляють, що Олег Сенцов не в реанімації і важить 80 кілограмів

«МБХ Медіа»
Війна/Крим/У Росії заявляють, що Олег Сенцов не в реанімації і важить 80 кілограмів
Зберегти
Вигляд
Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) РФ заявила, що інформація про те, що політв'язень Олег Сенцов перебуває у реанімації, не відповідає дійсності.

Про це повідомляє видання «МБХ Медіа» з посиланням на заступницю начальника ФСВП Валерія Максименка.

Він заявляє, що «в Олега все добре» і «його одужання йде навіть швидше, ніж припускали».

Також Максименко заявив, що Олег Сенцов через 10 після припинення голодування важить 80 кілограмів. Зазначимо, за час голодування Олег Сенцов втратив 20 кілограмів ваги і станом на вересень важив 72 кілограми.

«Він досить активний, йде на поправку, посилено харчується, дотримуючись рекомендації лікарів. Ніяких непоправних наслідків для його здоров'я голодування не справила, всі органи Олега працюють прекрасно», — заявив Максименко.

При цьому Олег Сенцов у листі до своє сестри Наталії Каплан 5 жовтня повідомляв, що у нього «полетіли» внутрішні органи.

Раніше українські ЗМІ з посиланням на сестру Сенцова Наталю Каплан поширили інформацію про те, що Сенцова перевели до реанімації. Однак, Каплан повідомила Громадському, що Сенцов перевели у реанімацію ще після припинення голодування.

Українська омбудсмен Людмила Денісова зявила, що російська сторона досі не надала жодної інформації про стан здоров’я українських політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Режисер Аскольд Куров, який зустрівся з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе після його візиту до політв'язня у коментарі Громадському, що Сенцову під час останнього обстеження сказали, що «зазвичай у такому стані люди перебувають в реанімації».

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини