Стан здоров'я українського режисера, політв'язня Олега Сенцова дуже поганий: його внутрішні органи у критичному стані.

Стан здоров'я українського режисера, політв'язня Олега Сенцова дуже поганий: його внутрішні органи у критичному стані.

Про це у коментарі Громадському розповів Аскольд Куров, який зустрівся з адвокатом Дмитром Дінзе після його візиту до Сенцова.

«Стан Сенцова, за словами адвоката, дуже поганий, він дуже слабкий, знеможений та виснажений. Його рішення припинити голодування пов’язане з останнім плановим обстеженням у міській лікарні, коли йому зробили УЗД та інші тести й виявили, що його внутрішні органи у критичному стані. Йому сказали, що зазвичай в такому стані люди перебувають в реанімації, а він ще, на диво, продовжує пересуватися самостійно, але почала розкладатися печінка, забилися нирки — майже не працюють, проблеми з серцем — розвинулася ішемічна хвороба, проблеми з кишківником, шлунком та інші», — розповів режисер.

«Йому сказали, що застосують примусове годування, якщо він сам до кінця тижня не вийде з голодування, і він вирішив, що краще завершити голодування, аніж щоб бути прив’язаним до ліжка і йому вводили б препарати й поживну суміш шлангом через ніс. Це стан овоча, як він сказав, і тому він ухвалив таке рішення. Однак він припинить голодування завтра, сьогодні він ще голодує» — додав Куров.

За словами адвоката, їхню розмову з Олегом прослуховувала адміністрація колонії й до того, як Сенцов узгодив рішення про припинення голодування з захисником і написав заяву, цю інформацію оперативно передали у Федеральну службу виконання покарань і там цю новину опублікували з різними домислами, неіснуючими деталями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Нині вже»: Кінець голодування Сенцова, закон про особливий статус Донбасу та російські шпигуни

Раніше повідомлялося, що Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зранку 5 жовтня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування.

У Раді з прав людини РФ заявили, що Сенцов написав заяву про припинення голодування в присутності адвокатів.

Також о 11:48 на офіційному сайті Федеральної служби виконання покарань в Ямало-Ненецькому окрузі повідомили, що Олег Сенцов письмово погодився на прийом їжі.

Заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії генерал-лейтенант Валерій Максименко повідомив, що «кращі дієтологи Москви розробили для Сенцова спеціальну дієту для виведення з голодування».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що припинення голодування свідчить про те, що Сенцов у критичному стані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: