УКРАЇНА

У самоназваній «ЛНР» запропонували «політичний притулок» для Савченко

23 березня, 2018 15:09
УКРАЇНА/У самоназваній «ЛНР» запропонували «політичний притулок» для Савченко
Зберегти
Вигляд
Представник бойовиків самоназваної «ЛНР» на переговорах Мінську Владислав Дейнего заявив, що Надії Савченко, якій закидають підготовку терактів та державного перевороту, може бути наданий «політичній притулок» в самоназваній «ЛНР».

Представник бойовиків самоназваної «ЛНР» на переговорах Мінську Владислав Дейнего заявив, що Надії Савченко, якій закидають підготовку терактів та державного перевороту, можуть надати «політичній притулок» в самоназваній «ЛНР».

Про це він сказав російському виданню «Московский комсомолец».

Дейнего заявив, що Савченко не координувала свої дії з бойовиками. За його словами, «Луганськ не вербував Савченко у свої диверсанти і не будував з нею ніяких спільних планів з державного перевороту в Україні».

«Якщо над Савченко нависне загроза втратити свободу, вона може звернутися до «ЛНР» за політичним притулком. Ми обіцяємо розглянути це питання», — заявив він.

Ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко напередодні заявив, що затримання Савченко це «внутрішня справа України». 

23 березня Савченко обирають запобіжний захід у Шевченківському суді Києва. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування.

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

Сама Савченко заперечує намір здійснити терористичний акт та вбити керівництво країни. За її словами, вона більше року знала про стеження за собою, тому під запис «фантазувала».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

Надія Савченко пішла на Донбас добровольцем навесні 2014 року. Там вона потрапила в полон і майже два роки провела у російській в'язниці. У Росії її звинувачували у причетності до вбивства на Луганщині російських журналістів. 

Під час судового процесу у Росії Надія Савченко оголошувала голодування. Тим часом, вона стала народною депутаткою, партія «Батьківщина» зробила її першим номером свого виборчого списку восени 2014 року.

У травні 2016 року Надію Савченко обміняли на двох росіян Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова, яких взяли у полон на Донбасі. 

Більше про:
# Надія Савченко
Пов`язані новини