Світ

У Сенаті США погодилися зі спецслужбами щодо втручання Росії в американські вибори

4 липня, 2018 10:21
Світ/У Сенаті США погодилися зі спецслужбами щодо втручання Росії в американські вибори
Зберегти
Вигляд
Комітет Сенату США з питань розвідки погодився з висновками спецслужб про те, що Росія втручалася у президентські вибори США в 2016 році з метою надати перевагу Дональду Трампу

Комітет Сенату США з питань розвідки погодився з висновками спецслужб про те, що Росія втручалася у президентські вибори США в 2016 році з метою надати перевагу Дональду Трампу.

Про це йдеться у висновках Комітету.

У звіті Комітету зазначається, що президент Росії Володимир Путін у 2016 році замовив кампанію, спрямовану на президентські вибори в США. Метою кампанії було «підірвати громадську довіру до демократичного процесу в США, понизити рейтинги Клінтон та допомогти Трампу набути явної переваги».

Наголошується, що російські хакери також дискредитували опонента Трампа на виборах Гілларі Клінтон шляхом зламу пошти її партії.

Також у звіті Комітету США згадуються шляхи пропаганди Росії, зокрема, через медіа, такі як Sputnik та Russia Today.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпрокурор Мюллер звинуватив українця Килимника у змові з Манафортом

У списку, зокрема, Євген Пригожин, а також «Агентство інтернет-досліджень» (відоме як «фабрики тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади) і компанії Пригожина Concord Managament і Concord Catering. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Раніше екс-глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт також намагався оскаржити призначення Мюллера. Один суд відхилив його вимогу, інший продовжує розглядати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?

У червні повідомлялося, що компанія наближеного до Путіна бізнесмена оскаржує втручання РФ у вибори президента США.

Пов`язані новини