В анексованому Росією Сімферополі влаштували неузгоджену з окупаційною «владою» акцію до 75-ї річниці депортації кримських татар.

Близько сотні людей прийшли до пам'ятного каменя поблизу залізничного вокзалу. Почали акцію з традиційної молитви — дуа.

Дехто тримав у руках національні прапори, червоні гвоздики.

«Сьогодні день пам'яті тим людям, яких виселили в 44 році у Середню Азію, на Урал, у Сибір», — сказала одна з учасниць акції.

Інша учасниця акції прийшла з плакатом, на якому приклеїла фотографію свого діда Ехата Меїна.

«У 37 році його репресували, і ми не знаємо, що з ним сталося — його посадили, розстріляли», — розповіла вона, додаючи, що його дружина померла в перші роки депортації.

Наглядали за учасниками 20 правоохоронців.

Мітинг у пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу також влаштували на Майдані Незалежності в Києві.

9 травня сейм Латвії визнав депортацію кримських татар 1944 року, організовану радянською владою, геноцидом.

У парламенті Канади не вдалося винести на голосування резолюцію про визнання депортації кримських татар геноцидом — опозиція оголосила гучний протест. Утім депутати повернуться до розгляду питання після парламентських виборів, які відбудуться восени 2019 року.

Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 року. Офіційною підставою для депортації стало секретну постанову Державного комітету оборони СРСР, в якому кримським татарам висувалися претензії в нібито масовому зрадництві та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами. Усього депортували понад 190 тисяч людей.

У листопаді 2015 року Верховна Рада визнала депортацію кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

Поділитись: