У Сінгапурі заарештували громадянина Мексики Алехандро Кабрера Фуентеса на вимогу Міністерства юстиції США. В американському Мін’юсті стверджують, що мексиканець працював на уряд Росії без повідомлення генпрокурора.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Мін’юсту США.

Повідомляється, що розслідуванням займалися ФБР і прикордонна служба США.

Так, у Мін'юсті стверджують, що російська влада завербувала Фуентеса в 2019 році. На вимогу уряду Росії він орендував власність в окрузі Майамі-Дейд штату Флорида. Мета оренди не розкривається. Після цього Фуентес їздив до Росії, щоб доповісти про виконання завдання.

За версією слідства, в лютому 2020 року Фуентес отримав нове завдання від російської влади. Йому надали фізичний опис автомобіля «джерела уряду США». Він був зобов'язаний знайти транспортний засіб, з'ясувати його реєстраційний номер і повідомити про місцеперебування авто. Імовірно, затриманий мав доповісти про результати у квітні або травні 2020 року.

14 лютого Фуентес орендував автомобіль для виконання завдання. Один з охоронців звернув увагу на нього і підійшов для розмови. У цей час дружина сфотографувала номер автомобіля. У розмові з охоронцем, Фуентес назвав ім'я людини, якого вони нібито відвідували. Виявилося, що ця людина не проживала у зазначеному місці.

16 лютого Фуентес зі своєю дружиною спробували вилетіти до Мексики, але їх зупинила служба митного контролю. Співробітники прикордонної служби знайшли в смартфоні подружжя знімок номера машини (у папці з віддаленими знімками) і з'ясували, що він належав уряду США. Після цього, Фуентес зізнався в роботі на російський уряд.

Нагадаємо, 23 січня прокуратура Болгарії запідозрила двох російських дипломатів у шпигунстві. Йдеться про першого секретаря консульського відділу посольства Росії в Болгарії та співробітника торговельного представництва РФ в Софії.

За версією слідства, з 2017 року перший секретар посольства «проводив розвідку, під час якої запитував інформацію про механізми проведення виборів у країні».

Другий підозрюваний, співробітник торговельного представництва, з жовтня 2018 року збирав інформацію в галузі енергетики та енергетичної безпеки, яка є державною таємницею.

Раніше прокуратура Болгарії звинуватила трьох росіян у спробі отруїти в 2015 році у Софії торговця зброєю Еміліяна Гебрева. До цього ЗМІ повідомляли, що вбити його, ймовірно, намагалися співробітники Головного розвідувального управління Росії за допомогою отрути «Новічок».

Поділитись: