У Словаччині понад 30 тисяч людей у неділю, 15 квітня, знову вийшли на антиурядовий протест у Братиславі через вбивство журналіста Яна Кучака.

У Словаччині понад 30 тисяч людей у неділю, 15 квітня, знову вийшли на антиурядовий протест у Братиславі через вбивство журналіста Яна Кучака.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Протестувальники вимагали повного розслідування вбивства журналіста, — першого подібного злочину у країні.

Протести відбулися також у місті Гуменне на сході країни. Учасники акції також вимагали звільнення начальника поліції Тибора Гаспара.

Організатори протестів заявили, що відставка очільника уряду Роберта Фіцо та глави МВС Роберта Калінака, що відбулися у березні, не повернули довіри словаків до влади.

У Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Їх застрелили у власному будинку в місті Велка-Мака.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з  професійною діяльністю Кучака. Він писав про зв'язки між італійською мафією та людьми, близькими до Фіцо. В інших матеріалах журналіст розкривав корупційні скандали, пов'язані з партією Фіцо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Після вбивства Кучака у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова.

12 березня міністр внутрішніх справ, заступник глави уряду Словаччини Роберт Калиняк також оголосили про свою відставку.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та його уряд пішли у відставку 15 березня на тлі політичної кризи, спричиненої вбивством журналіста-розслідувача Яна Кучака та його нареченої.

Відставка Фіцо відбулась після того як десятки тисяч жителів країни приєдналися до антиурядових акцій протесту, вимагаючи відставки уряду та повного розслідування смертей Яна Кучака та Мартіни Куснірової.

Протести стали найбільшими у Словаччині з часів  антикомуністичної оксамитової революції 1989 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому протестує Словаччина: у країні тривають наймасовіші з 1989 року демонстрації

Поділитись: