Світ

У Словаччині відбулися багатотисячні протести з вимогою відставки глави поліції

6 квітня, 2018 09:27
Світ/У Словаччині відбулися багатотисячні протести з вимогою відставки глави поліції
Зберегти
Вигляд
У Словаччині знову відбулися багатотисячні протести через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка і його нареченої.

У Словаччині знову відбулися багатотисячні протести через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка і його нареченої.

Про це повідомляє Reuters.

У протестах взяли участь від 45 до 50 тисяч людей. Вони вимагали більш відчутних змін у країні та відставки очільника поліції Тібора Гаспара.

У березні за вимогою протестувальників подав у відставку прем’єр-міністр Роберт Фіцо. Уряд очолив його заступник Петер Пеллегріні. Також в уряді відбулися перестановки.

Зараз учасники протестів стверджують, що розслідування вбивства журналіста не відбувається належним чином, а новий уряд нічого не змінив.

Президент Словаччини Андрей Кіска підтримав вимогу протестувальників щодо необхідності відставки Гаспара.

У Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Їх застрелили у власному будинку в місті Велка-Мака.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з  професійною діяльністю Кучака. Він писав про зв'язки між італійською мафією та людьми, близькими до Фіцо. В інших матеріалах журналіст розкривав корупційні скандали, пов'язані з партією Фіцо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Після вбивства Кучака у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова.

12 березня міністр внутрішніх справ, заступник глави уряду Словаччини Роберт Калиняк також оголосили про свою відставку.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та його уряд пішли у відставку 15 березня на тлі політичної кризи, спричиненої вбивством журналіста-розслідувача Яна Кучака та його нареченої.

Відставка Фіцо відбулась після того як десятки тисяч жителів країни приєдналися до антиурядових акцій протесту, вимагаючи відставки уряду та повного розслідування смертей Яна Кучака та Мартіни Куснірової.

Протести були найбільшими в Словаччині з часів антикомуністичної оксамитової революції 1989 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому протестує Словаччина: у країні тривають наймасовіші з 1989 року демонстрації

Пов`язані новини