На блокпосту на в'їзді в Слов'янськ колона з 13 автомобілів, в яких знаходилися учасники «блокади Донбасу» спільно з депутатом Володимиром Парасюком, відмовилася проходити стандартну перевірку, після чого сталась бійка із поліцейськими.

На блокпосту на в'їзді в Слов'янськ колона з 13 автомобілів, в яких знаходилися учасники «блокади Донбасу» разом із депутатом Володимиром Парасюком, відмовилася проходити стандартну перевірку, після чого сталась бійка із поліцейськими.

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції в Донецькій області.

Правоохоронці, які несуть службу на блокпосту, пояснили учасникам колони, що вони в'їжджають зі зброєю в зону проведення АТО і попросили перевірити документи на зброю. Однак вони надати документи відмовилися.

«Присутній на місці народний депутат почав наносити удари співробітникам поліції, намагався вирвати зброю у поліцейських. Поліція вжила заходів з встановлення правопорядку та стабілізації ситуації », — йдеться в повідомленні прес-служби.

У свою чергу, учасники колони пишуть в соціальних мережах, що їх побили поліцейські.

В той же час, прес-секретарка депутата Парасюка Ірина Голуб повідомила Громадському, що спочатку активістам дозволили проїхати через блокпост.

«Після огляду автомобілів, співробітники поліції на блокпості дозволили колоні проїзд, але співробітники «КОРД» заборонили проїзд, посилаючись на особистий наказ», — сказала вона Громадському.

За її словами, Парасюк попри заборону сів у машину та намагався проїхати блокпост, після чого спецпризначенці «почали бити кийками авто», а згодом попередили, що буде застосовано зброю.

«Парасюк вступив в суперечку з бійцями «КОРД», після чого вони застосували сльозогінний газ. Парасюк та декілька блокувальників отруїлися, одному з учасників блокади розбили голову кийком. Постраждалі відмовились від госпіталізації та згодом їм дозволили продовжити рух», — розповіла вона.

Пізніше, як стверджує Ірина Голуб, між Слов’янськом та Краматорськом «невідомий спецпідрозділ» (згодом вона уточнила, що це був спецпідрозділ поліції — ред.) перегородив колоні дорогу поваленими деревами, назвавши причиною заборони проїзду «протидію диверсійній групі», яка, нібито, перейшла лінію розмежування з боку самоназваної «ДНР».

Нагадаємо, напередодні учасники «блокади Донбасу» заявили про початок «штурму» їхнього редуту під назвою «16 добровольчий батальйон» у Кривому Торці. 

Пізніше керівник Штабу блокади повідомив, що СБУ розігнала «блокадників» у Кривому Торці, усіх забрала поліція.

У зв'язку з цим ввечері 13 березня у кількох містах України відбулися акції на підтримку «блокади»: у Києві прибічники «блокади» влаштували мітинг, а також протестувальники зайняли будівлю Волинської і Чернівецької ОДА через затримання «блокадників». А також у  Вінниці влаштували пікет на підтримку «блокади Донбасу», на якому під будівлею СБУ запалили шини. Окрім того, у Рівному на пікеті під ОДА на підтримку «блокади Донбасу» також запалили шини.

Вранці 14 березня повідомлялось, що правоохоронці відпустили всіх 46 затриманих  у Кривому Торці учасників «блокади Донбасу».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: