У Федеральній службі виконання покарань заявили, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування.

У Федеральній службі виконання покарань заявили, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування.

Про це повідомив заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії генерал-лейтенант Валерій Максименко, передає «Интерфакс».

Громадське намагається отримати підтвердження або спростування інформації від адвоката політв'язня. 

Представник служби заявив також про те, що «кращі дієтологи Москви розробили для Сенцова спеціальну дієту для виведення з голодування».

Максименко заявив, що політв'язень припинив голодування 5 жовтня, передає «Дождь». Водночас виданню «МБХ-Медиа» він повідомив, що Сенцов припинив голодування тиждень тому.

Двоюрідна сестра політв'язня Наталія Каплан повідомила, що не може підтвердити інформацію про припинення голодування Сенцова, передає BBC.

Режисер Аскольд Куров, який нині знаходиться в Лабинтангі та чекає на адвоката політв'язня Дмитра Дінзе, повідомив Громадському, що він півтори години тому (станом на 11:24 5 жовтня) спілкувався із заступником начальника колонії, у якій перебуває Сенцов. Заступник «ні словом не обмовився про прининення голодування».

Зазначимо, що адвокат Сенцова Дмитро Дінзе нині перебуває на побаченні з політв'язнем.

О 11:48 на офіційному сайті Федеральної служби виконання покарань в Ямало-Ненецькому окрузі повідомили, що Олег Сенцов письмово погодився на прийом їжі.

«Засуджений письмово погодився на прийом їжі, у зв'язку з цим провели консультацію з кращими московськими дієтологами з розробки для нього найбільш оптимального меню. Меню охоплює весь необхідний раціон продуктів, який дозволить Олегу Сенцову без ускладнень вийти зі стану тривалої відмови від повноцінного харчування», — повідомили у службі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: