У розгляді апеляційної скарги на продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах на Інститутській, оголосили перерву до 21 серпня. Тоді ексберкутівців мають доставити до зали судових засідань.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

На сьогоднішньому засіданні зв‘язок з ними був через відеоконференцію. На початку судового засідання захисники Аброськіна, Зінченка, Янішевського та Марінченка клопотали про особисту присутність їхніх підзахисних у залі судових засідань. 

За словами прокурора Ігоря Земскова один з адвокатів ексберкутівців попередньо прописав таку умову у апеляційному позові. 

Суддя пояснив — щоб доставити ексберкутівців до суду необхідно отримати заяву від самих підсудних, а така до суду не надходила. 

Постраждалі на Майдані та родичі загиблих вимагали продовжити судове засідання сьогодні. Пропонували або доставити підсудних до суду, або спілкуватися з ними через відеозв’язок. Вимогу адвокатів ексберкутівців називають затягуванням розгляду справи.

Нагадаємо, 16 липня одному із обвинувачених Сергію Тамтурі змінили запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Раніше адвокат обвинуваченого у розстрілах на Майдані ексберкутівця Олега Янішевського попросив суд скасувати тримання під вартою його підзахисного й змінити йому запобіжний захід.

Крім того, 10 червня колишнього снайпера «Омега» Дмитра Хміля, підозрюваного у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка, відпустили під нічний домашній арешт

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: