Ексберкутівця Тамтуру, обвинуваченого у розстрілах на Майдані, випустили з-під варти
Фото:

Тетяна Безрук\Громадське

Колишньому співробітнику спецпідрозділу «Беркут» Сергію Тамтурі, обвинуваченому у розстрілах на Євромайдані, змінили запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Тамтуру та ще чотирьох ексберкутівців звинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській.

Тамтура пробув під вартою з липня 2015 року.

«Суд змінив запобіжний захід Тамтурі, посилаючись, що станом на зараз досліджено усі докази надані прокуратурою і їх недостатньо для визнання підозри Тамтурі обгрунтованої на відміну від усіх інших. Але мені не зрозуміло чому досі не подано додаткові наявні прокуратурою докази. Вважаю, що збільшить ризики затягування справи або і втеча підозрюваного, оскільки станом на зараз браслети відсутні в навіть Хмілю, у якого більше місяця домашній арешт, браслети досі не вдягли», — заявила адвокатка родичів загиблих Євгенія Закревська.

Водночас, прокурор Яніс Сімонов наголосив, що «це бачення суду, що об'єм обвинувачення для Тамтури є меншим, ніж іншим.

«Якщо Тамтура буде порушувати порядок домашнього арешту — ми будемо звертатися до суду про зміну запобіжного заходу», — додав він.

Своєю чергою адвокат беркутівця Горошинський заявив, що не встановлено фактів до тих подій, які їм інкримінують.

«Ця особа (Тамтура — ред.) має алібі. На суд намагаються тиснути. Тамтура фактично буде перебувати під примусом і запобіжним заходом», — підкреслив він.

Раніше адвокат обвинуваченого у розстрілах на Майдані ексберкутівця Олега Янішевського попросив суд скасувати тримання під вартою його підзахисного й змінити йому запобіжний захід.

Крім того, 10 червня колишнього снайпера «Омега» Дмитра Хміля, підозрюваного у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка, відпустили під нічний домашній арешт

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: