У справі про викрадення, катування майданівців січня-лютого 2014 в якій обвинуваченим проходить Юрій Крисін, дочитали обвинувальний акт. Про це у коментарі Громадському повідомила прокурор у справі Юлія Малишич. Обвинувальний акт читали протягом 9 місяців.

Тепер планується роз'яснення суті обвинувачення та визначення порядку і обсягу дослідження доказів. Наступне засідання відбудеться на 15 травня о 10.30.

Нагадаємо, 26 липня суддя Дарницького суду Києва задовольнила заяву адвокатів Крисіна про відвід судді, справу почали слухати спочатку. Майже рік прокуратура не могла дочитати обвинувальний акт через зриви та затягування засідань.

Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року.

Також Крисіна три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. В грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми.

У справі про викрадення майданівців, 16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу:

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)
  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);
  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;
  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);
  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

У разі доведення вини, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

Поділитись: