Колишній генпрокурор України Віктор Шокін
Фото:

УНІАН

Колишнього генпрокурора Віктора Шокіна днями допитали слідчі Національної поліції України у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це Громадському повідомила головна редакторка «Слідство.Інфо» Анна Бабінець. Інформацію на брифінгу підтвердив речник МВС Артем Шевченко.

Бабінець нагадала, що на початку липня цього року Шокін заявив інтерв'ю одному зі ЗМІ, що замовником вбивства є український чиновник, який і досі знаходиться при владі, і що справа Шеремета пов'язана зі справою Гонгадзе.

«Наскільки мені відомо, він (Віктор Шокін — ред.) відповів на всі питання поліції і сказав, але далі ця історія не продовжилася. Як мінімум треба було хоча б спочатку виїхати на місце, оскільки дуже багато невідповідностей у тому, що він говорив […] Тобто, власне, на місці, а не в кабінетному допиті, мені здається, можна було б з’ясувати більше», — розповіла Бабінець в ефірі програми «Нині Вже» на Громадському. 

За словами Шевченка, колишнього генпрокурора допитали слідчі Нацполіціі у справі Шеремета «щодо відомостей, викладених ним в одному з останніх своїх публічних інтерв'ю».

«Відомості, які отримало слідство у пана Шокіна, будуть перевірятися у ході подальших слідчих дій під час розслідування цього кримінального провадження», — сказав Шевченко.

Він також додав, що підозрювані у справі про вбивство Шеремета ще не встановлені та просив журналістів «не підходити до розкриття такого складного, особливо тяжкого злочину, як до якоїсь календарної дати».

На початку липня 2019 року колишній генпрокурор Віктор Шокін заявив інтерв'ю одному зі ЗМІ, що «практично впевнений», хто замовив вбивство журналіста Павла Шеремета. За його словами, ця особа, «займала раніше і займає зараз досить високий пост» і що справа Шеремета пов'язана зі справою Гонгадзе.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Поділитись: