Слідчі Федеральної служби безпеки Росії у справі українських військових моряків, захоплених неподалік Керченської протоки, оголосили про призначення нової технічної експертизи.

Як повідомив адвокат Микола Полозов, цього разу ФСБ вирішило перевірити придатність до роботи артилерійських установок катерах «Нікополь» і «Бердянськ».

«У найближчі два тижні з постановою про призначення технічної експертизи будуть ознайомлені всі 24 військовополонені українські моряки і їхні адвокати», — зауважив адвокат.

Він також наголосив, що «адвокати заявили клопотання про долучення доповіді Управління верховного комісара з прав людини ООН, в якій захоплені моряки визнаються наділеними статусом військовополонених».

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксирта пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: