Міністерство юстиції США почало антимонопольне розслідування щодо чотирьох найбільших автовиробників — BMW, Ford Motor, Honda і Volkswagen.

Як пише газета The Wall Street Journal, відомство перевірить, чи є угода про слідування чинним у штаті Каліфорнія стандартам у сфері викидів порушенням федерального антимонопольного законодавства. Починаючи із «Закону про чисте повітря» 1970 року, Каліфорнія має особливі повноваження для встановлення своїх власних стандартів по забрудненню.

За інформацією джерела видання, Мін'юст діє за власною ініціативою, без вказівки або координації із боку адміністрації президента. В останні два тижні співробітники Мін'юсту розсилали листи до компаній, аби повідомити їм про розслідування і запросити певну інформацію.

За запитом WSJ у Honda заявили про готовність співпрацювати із Мін'юстом у межах відкритого розслідування. У BMW, Ford і Volkswagen від коментарів відмовилися.

Раніше 17 автовиробників, серед яких Ford, General Motors, Toyota, Volkswagen і Volvo, написали лист президентові США Дональду Трампу, у якому закликали відмовитися від планів зі зниження норм викидів автомобілів.

Поділитись: