Групу протестувальників в американському штаті Юта, які виступали проти насильства щодо темношкірих й облили будівлю місцевої прокуратури, звинуватили у створенні «банди». За законами штату це загрожує їм довічним ув’язненням.

Про це повідомляє BBC.

Інцидент стався в місті Солт-Лейк-Сіті ще 9 липня під час антирасистських акцій протесту, викликаних рухом Black Lives Matter. За підозрою в купівлі й перевезенні фарби та її розлитті на будівлю у федеральній власності затримали сімох протестувальників.

Прокуратура звинувачує їх у створенні «організованої банди». Відповідно до законів штату Юта, це обтяжувальна обставина, через яку затриманим загрожує довічне ув’язнення. Критики, серед яких і мерчиня Солт-Лейк-Сіті, назвали таку кваліфікацію дій протестувальників надмірною.

Адвокати затриманих заявили, що у справі є потенційний конфлікт інтересів: адже прокуратура, будівля якої постраждала, і висунула обвинувачення проти протестувальників. Там же вважають, що все законно, а через пандемію коронавірусу й відповідну нестачу персоналу іншого виходу вони не мали.

Що це за протести проти расизму?

У США та деяких інших країнах світу тривають протести проти расизму й насилля з боку поліції. Приводом до них стала смерть афроамериканця Джорджа Флойда наприкінці травня. Пізніше з'ясувалося, що його протягом понад восьми хвилин душив коліном поліцейський, а ще троє за цим спостерігали. Їх пізніше затримали й узяли під варту.

Учасники протестів, серед іншого, вимагають зняти статуї історичних діячів, які, на їхню думку, є символами расизму. А деякі публічні установи вдаються до перейменування, якщо вважають, що історичні діячі, на честь яких вони названі, підтримували расизм чи работоргівлю.

Поділитись: