Президент США Дональд Трамп підписав укази про боротьбу з загрозою TikTok та WeChat. Вони набудуть чинності через 45 днів — 20 вересня — якщо китайські власники не вирішать продати свої компанії.

Про це повідомляє CNN.

Укази забороняють будь-які операції з китайськими компаніями ByteDance та Tencent (власниками TikTok та WeСhat) в юрисдикції США.

Своє рішення Трамп пояснює тим, що TikTok автоматично фіксує велику кількість інформації про користувачів: геолокацію та історію веб-перегляду. Це, на думку Трампа, надає Комуністичній партії Китаю доступ до особистої інформації американців, що потенційно дозволяє китайським спецслужбам відстежувати американських чиновників.

Інший китайський додаток WeChat дозволяє користувачам перераховувати одне одному кошті, а в указі Трампа вказано, що американцям забороняються будь-які фінансові операції з Tencent.

Поки представники двох китайських компаній не прокоментували указ американського президента. Проте раніше керівники TikTok заперечували співпрацю з китайськими спецслужбами. А 29 липня TikTok відкрив свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

А що там TikTok?

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Нещодавно ByteDance, яка володіє додатком, вирішила розділити бізнес і продати частину у США, щоб соцмережу не закрили, пише Reuters із посиланням на джерела. Трамп навіть оголосив дедлайн: або TikTok «американізується» до 15 вересня, або у США його заблокують.

Нещодавно Microsoft підтвердив чутки, що деякий час гуляли на ринку: він справді веде перемовини про купівлю TikTok. За оцінками CNBC, сервіс обійдеться американській компанії в 10-30 мільярдів доларів.

У компанії обіцяють покращити захист персональних даних користувачів TikTok та зберігати дані американських користувачів лише у США, а з іноземних серверів їх видалити.

Що ще заборонив Трамп?

Торік Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei та ZTE потрапили у чорний список. У 2020 році Трамп повторно вніс компанії до переліку.

Заборону також пояснювали зв'язками з Комуністичною партією Китаю та китайськими спецслужбами. За даними ЦРУ, Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Так, у США заборонено користуватися обладнанням, яке виробляють Huawei та ZTE.

Поділитись: