У статистику «несприятливих подій» після щеплення може входити навіть ДТП. Чому так ㅡ пояснюють у МОЗ
У перелік «несприятливих подій після імунізації» (або «побічки») входять усі події у період 30 днів після щеплення проти COVID—19. Водночас вони необов'язково пов'язані із самою вакцинацією. Наприклад, у перелік може входити навіть інформація про ДТП після щеплення.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я у відповідь на запит «Детектор медіа».
Там пояснили, що береться до уваги будь-яка несприятлива з медичної точки зору подія після імунізації. Вона необов’язково має причинно-наслідковий зв’язок із використанням вакцини. Тобто до НППІ можуть зарахувати будь-яку несприятливу або ненавмисну ознаку, відхилення у результатах досліджень, симптоми захворювання тощо.
До «серйозних» НППІ зараховують такі, що становлять загрозу для життя, потребують госпіталізації або збільшення терміну госпіталізації пацієнта, спричиняють стійку або значну непрацездатність чи інвалідність, або призводять до смерті.
За даними Державного експертного центру МОЗ, ризик виникнення НППІ є рідкісним і становить менш як 1%. Більшість зафіксованих в Україні реакцій були несерйозними, і виникнення їх не є протипоказанням для введення наступних доз вакцини. Частіше несприятливі реакції після вакцинації спостерігалися у жінок (50-60%) та лише у приблизно 30% чоловіків.
Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю «Українській правді», що станом на кінець жовтня 2021 року в Україні виявили 119 людей, у яких упродовж місяця після уколу зафіксовані серйозні несприятливі події після імунізації, зокрема летальні випадки. А втім, наразі невідомо про жоден випадок, де є доведений зв'язок між щепленням і смертю людини.
Що в Україні з вакцинацією?
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом Україна наразі отримала 26,3 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Однак таких темпів досягнути не вдалося.
План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, а у вересні — 3,2 млн.
1 листопада у МОЗ прозвітували, що за минулий тиждень зробили 1,7 мільйона щеплень. На це, ймовірно, вплинуло запровадження «червоної» зони у загалом 15 областях та у Києві. Також в Україні діють нові правила міжрегіональних перевезень, які передбачають певні бонуси для вакцинованих.
- Поділитися: