Світ

У столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни

3 червня, 2018 11:32
Світ/У столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни
Зберегти
Вигляд
lead
Тисячі прихильників правої македонської опозиції вийшли на вулиці стлиці країни Скоп’є у суботу, 2 червня, на протест проти планів щодо зміни назви країни.

Тисячі прихильників правої македонської опозиції вийшли на вулиці стлиці країни Скоп’є у суботу, 2 червня, на протест проти планів щодо зміни назви країни.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Сусідня Греція вимагає перестати вживати назву «Македонія», оскільки це історична назва однієї з її провінцій. Незадоволені також вимагають дострокових виборів на тлі послаблення економіки.

Раніше у Македонії представники опозиційної партії VMRO-DPMNE висловили протест проти зміни назви країни на «Республіка  Ілінденська Македонія», що підриває перспективу вирішення суперечки з Грецією, яка стоїть на заваді вступу країни до  Європейського Союзу та НАТО. 

Під час саміту «ЄС—Західні Балкани» премєр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, про досягнення згоди з грецькими лідерами щодо нової назви країни, стосовно якої між двома державами відбувалися суперечки протягом понад 25 років.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Пов`язані новини