Американська компанія з корпоративних розслідувань Kroll виявила, що бізнесмени Ігор та Григорій Суркіси причетні до незаконного виведення грошей з ПриватБанку під час його націоналізації. Водночас адвокат Суркісів назвав цю інформацію фальсифікованою.

Про це адвокат Віктор Борух заявив у коментарі «Інтерфакс-Україна».

За його словами, поширена інформація є «брехливою, не відповідає дійсності і є відвертою фальсифікацією фактів». Наголошує, що наведені аргументи базуються на недостовірних даних, не підтверджених жодним офіційним документом.

Адвокат уточнив, що офіційних запитів від Kroll чи інших уповноважених осіб на адресу офшорних компаній Суркісів (Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP) не надходило.

Борух також заявив, що звернеться до суду з вимогою спростування цієї інформації та захисту ділової репутації Суркісів.

Розслідування Kroll наводить факти того, що Суркіси пов’язані з Коломойським та його колишнім банком. Там йдеться про те, що позики видавали частинами з різницею у кілька хвилин. Після цього вони по черзі проходили через мережу транзакцій між рахунками пов'язаних між собою компаній. У Kroll кажуть, що, схоже, самі транзакції не мали конкретних комерційних цілей.

Раніше Суркіси через суди намагалися довести, що не пов’язані з ексвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським. Від цього залежала доля націоналізації банку, оскільки вони оскаржували процедуру, за якою їх визнали пов'язаними з банком, а їхні великі депозити обміняли на акції.

Тоді держава купила ці акції за 1 гривню, аби полегшити тягар на націоналізовану фінустанову. Суркіси з цим не погоджувалися і хотіли повернення вкладів.

Хоч і суди першої та другої інстанції стали на бік Суркісів, Велика палата Верховного суду 15 червня 2020 року визнала Суркісів пов'язаними з банком.

Поділитись: