Тисячі антиурядових протестувальників тримають ліхтарі, увімкнені на мобільних телефонах, під час протесту біля королівської резиденції в Бангкоку, Таїланд, 19 вересня 2020 року
Фото:

EPA / NARONG SANGNAK

Тисячі протестувальників у столиці Таїланду — Бангкоку — урочисто встановили на центральній площі міста «Народну табличку», якою країна проголошується власністю народу. Сталося це в суботу, 19 вересня, під час однієї з наймасовіших антиурядових демонстрацій з 2014 року.

Про це повідомляє AFP.

За даними правоохоронців Таїланду, на протест 19 вересня вийшли 18 тисяч людей, тоді як за підрахунками журналістів AFP були присутні близько 30 тисяч протестувальників. Вони зібралися на площі перед Великим палацом — резиденцією королів Таїланду.

Протестувальники вимагають, щоб тайська королівська сім’я перестала втручатися в політичні справи королівства. Інша їхня вимога — відставка прем’єр-міністра Праюта Чан-Оча, який захопив владу в країні у 2014 році внаслідок військового перевороту.

Своєрідною кульмінацією протесту 19 вересня стало встановлення «Народної таблички» просто в центрі площі перед Великим палацом. На ній написано: «Ця країна належить народу». Табличка є відтворенням пам’ятного знаку, встановленого в далекому 1932 році. Тоді він символізував завершення періоду абсолютної королівської влади.

У 2017 році, після приходу до влади нового короля Рами Х, або Майї Вачиларонгкорна, цю табличку замінили на іншу — на ній містилося нагадування тайцям лишатися відданими «нації, релігії, королю».

Дівчина фотографується на тлі «Народної таблички», де Таїланд проголошується власністю народу, на центральній площі Бангкоку, Таїланд, 20 вересня 2020 року
Фото:

EPA / DIEGO AZUBEL

Що відбувається в Таїланді?

У Таїланді останні роки триває політична нестабільність, викликана протистоянням між прихильниками колишнього прем’єра країни Таксіна Шинаватри та військовими, які з 2014 року взяли владу в країні внаслідок держперевороту. Таких переворотів з 1932 року відбулося понад десять.

У березні 2019 року в Таїланді відбулися перші за вісім років парламентські вибори, за результатами яких главою уряду країни став командувач збройних сил Прают Чан-Оча — організатор військового перевороту в 2014-му. Військові заявляють, що їхня мета — захист короля Таїланду, тоді як він сам більшість часу перебуває за межами країни.

Після пандемії коронавірусу економічна ситуація в Таїланді погіршилася. Протягом останніх двох місяців у країні відбуваються тисячні протести, участь у яких бере переважно молодь. Вона вимагає відставки уряду Праюта Чан-Очі, конституційної реформи й припинення переслідувань політичної опозиції.

За весь цей час протести були мирними, хоча правоохоронці й арештували понад два десятки їх учасників. 14 жовтня протестувальники збираються оголосити загальний страйк.

Поділитись: