Журналісти виявили, що компанія президента США Дональда Трампа має банківський рахунок у Китаї. Хоча сам Трамп неодноразово звинувачував Китай «у всіх бідах», зокрема у поширенні коронавірусу.

Про це повідомляє New York Times, згідно з податковими документами, що є у розпорядженні редакції.

Рахунок контролює компанія Trump International Hotels Management. Як сказав юрист компанії Алан Гартен, рахунок створили «для вивчення можливостей бізнесу з готелями в Азії» та для сплати місцевих податків.

Із цього банківського рахунку компанія Трампа сплатила 188 561 долар податків із 2013 по 2015 рік. Водночас у податкових документах не вказано суми, які могли пройти через цей рахунок. Юрист каже, що рахунок хоч і був відкритий, його не використовували для транзакцій.

Компанії Трампа також належить зареєстрована в Китаї фірма THC China Development. У 2017 році вона повідомляла про зростання доходів до 17 мільйонів доларів. У тому ж році Трамп вивів 15,1 мільйона доларів із рахунку компанії.

Також журналісти заявили, що в американського президента є банківські рахунки у Великій Британії та Ірландії.

Що такого мати рахунок у Китаї?

Після того, як Дональд Трамп прийшов на посаду президента, відносини між США та Китаєм стали напруженішими. Проте торік Китай підписав зі США торговельну угоду, яка передбачає поетапне скасування мит. У 2020 році Китай захотів відновити перемовини, але Трамп відмовився.

Американський президент також погрожував американським компаніям, які продовжують співпрацювати з Китаєм, позбавити державних контрактів. А з 2019 року частина китайських компаній, зокрема Huawei, потрапила у «чорний список» як загроза нацбезпеці США.

Відносини між країнами значно напружилися через епідемію COVID-19. Трамп звинувачує Китай у поширенні вірусу.

А під час дебатів із кандидатом у президенти від Демократичної партії Джо Байденом Трамп назвав свого опонента «маріонеткою Китаю».

Трамп і податки

Журналісти NYT також заявляли, що упродовж 10 років до свого президенства Дональд Трамп не сплачував жодного податку на прибуток від своїх підприємств. Він сплатив лише 750 доларів федерального податку на прибуток у рік, коли став президентом. Пізніше він сплатив ще 750 доларів.

Сам Трамп це заперечував, звинувативши журналістів у «тотальному фейку».

Поділитись: