УКРАЇНА

У травні НБУ зафіксував зменшення депозитів населення на 1,1%

13 червня, 2018 16:16
УКРАЇНА/У травні НБУ зафіксував зменшення депозитів населення на 1,1%
Зберегти
Вигляд
Обсяг депозитів населення в банках зменшився на 1,1% порівняно з квітнем 2018 року до 248 мільярдів гривень.

Обсяг депозитів населення в банках зменшився на 1,1% порівняно з квітнем 2018 року до 248 мільярдів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

В той же час, загальний обсяг депозитів у банках зріс на 1,1%, зокрема через зростання заощаджень підприємств.

Всього у травні фізичні та юридичні особи зберігали понад пів трильйона гривень — на 5,6 мільярдів більше, ніж у квітні.

Також в НБУ проаналізували кредитний портфель банків. Так, у травні він зріс на 1%, в першу чергу через зростання кредитування населення. Станом на кінець травня українці винні банкам 117 мільярдів гривень за гривневими кредитами. Українські ж компанії збільшили свою заборгованість до 477 мільярдів гривень.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.

Напередодні в НБУ внесли зміни до деяких постанов, які, зокрема, дозволили здійснювати купівлю та продаж валюти у електронній формі.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ повідомили, що для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у середньостроковій перспективі, Україна має отримати ще щонайменше 2 транші Міжнародного валютного фонду у межах чинної програми — тобто до весни 2019 року.

Крім цього в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що за словами очільника НБУ Якова Смолія, прибуття місії Міжнародного валютного фонду до Києва залежить від перегляду цін на газ для населення та узгодження дефіциту державного бюджету.

Більше про:
# депозити
# банки
Пов`язані новини