ENRU

У травні НБУ зафіксував зменшення депозитів населення на 1,1%

Обсяг депозитів населення в банках зменшився на 1,1% порівняно з квітнем 2018 року до 248 мільярдів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

В той же час, загальний обсяг депозитів у банках зріс на 1,1%, зокрема через зростання заощаджень підприємств.

Всього у травні фізичні та юридичні особи зберігали понад пів трильйона гривень — на 5,6 мільярдів більше, ніж у квітні.

Також в НБУ проаналізували кредитний портфель банків. Так, у травні він зріс на 1%, в першу чергу через зростання кредитування населення. Станом на кінець травня українці винні банкам 117 мільярдів гривень за гривневими кредитами. Українські ж компанії збільшили свою заборгованість до 477 мільярдів гривень.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.

Напередодні в НБУ внесли зміни до деяких постанов, які, зокрема, дозволили здійснювати купівлю та продаж валюти у електронній формі.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ повідомили, що для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у середньостроковій перспективі, Україна має отримати ще щонайменше 2 транші Міжнародного валютного фонду у межах чинної програми — тобто до весни 2019 року.

Крім цього в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що за словами очільника НБУ Якова Смолія, прибуття місії Міжнародного валютного фонду до Києва залежить від перегляду цін на газ для населення та узгодження дефіциту державного бюджету.