На пішохідному мосту на вулиці Інститутській у центрі Києва розмістили плакат із написом «Вони досі там. 70 заручників Кремля». Відтак, активісти привертають увагу до проблеми звільнення українських політв'язнів.

На пішохідному мосту на вулиці Інститутській у центрі Києва розмістили плакат із написом «Вони досі там. 70 заручників Кремля». Відтак, активісти привертають увагу до проблеми звільнення українських політв'язнів.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Ініціаторами акції став «Комітет солідарності» та активісти — правозахисниця Марія Томак, художник Володимир Кузнєцов, активістка Катерина Бутко.

«Ідея зробити плакат у нас виникла давно — ще до 100 днів голодування Сенцова, але не встигли. Вирішили зробити два плакати до Дня незалежності — цей та плакат із написом «Що зробили ви сьогодні для їхнього звільнення?», який висів би на мосту зі сторони урядового кварталу», — повідомила Марія Томак.

За її словами, другий плакат планують повісити після святкування Дня Незалежності.

Томак зазначила, що типографія, з якою спочатку домовилися про друк, згодом відмовилася друкувати плакати, посилаючись на те, що «вони політичні». Пізніше Томак повідомила, що типографія вибачилась і погодилась надрукувати інший банер безкоштовно.

Банер вивісили на пішохідному мосту на вулиці Інститутській у Києві Фото: Олена Зашко/Громадське

«Сподіваюся, що завтра перед урочистостями цей (перший, ред.) плакат не знімуть, бо ми отримали інформацію від правоохоронних органів, що периметр контролюватиме Управління державної охорони і вони можуть його зняти», — додала Томак.

Раніше перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що РФ не відповідає на жодні пропозиції щодо обміну росіян на українських політв’язнів.

Нагадаємо, два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Раніше заяву про обмін подав громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання за тероризм в Бучанській колонії.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Раніше в Адміністрація президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile