У Туреччині впевнені, що тіло журналіста Хашогджі розчинили в кислоті — WP
Турецька сторона впевнена, що тіло саудівського журналіста Джамала Хашогджі, якого вбили 2 жовтня в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі, розчинили в кислоті. Водночас версія Саудівської Аравії — нападники віддали тіло журналіста «місцевому співучаснику». Про це пише The Washington Post з посиланням на турецькоо високопосадовця.
«Тіло Хашогджі не треба було навіть ховати», — сказав він.
За версією турецького слідства, розчленоване тіло Хашогджі розчинили в кислоті на території саудівського консульства або резиденції консула, яка розташована неподалік.
За даними джерела, знайдені слідством у саду консульства біологічні докази вказують на те, що від тіла позбулися неподалік від місця, де сталося вбивство.
Раніше прокуратура Туреччини заявила, що Джамала Хашогджі задушили одразу, як він прибув до консульства 2 жовтня, а потім розчленували. Це, поки що, найдетальніша офіційна версія того, що сталося того дня в консульстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини
2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. Тоді Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.
На тлі убивства журналіста канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії. Зі свого боку США заявили, що відкликають візи урядовців Саудівської Аравії, які причетні до смерті журналіста Джамаля Хашогджі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста
Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.
/Лев Коротаєвський
- Поділитися: