Світ

У Великій Британії почнуть перевіряти дописи у Facebook на достовірність

The Guardian
Світ/У Великій Британії почнуть перевіряти дописи у Facebook на достовірність
Зберегти
Вигляд
У Великій Британії організація Full Fact почне співпрацювати з соціальною мережею Facebook у питанні фактчекінгу дописів.

Фальшиві дописи, посилання чи відео позначатимуть спеціальним маркуванням. Це застерігатиме користувачів, але дозволить їм поширювати чи переглядати неправдивий контент. Також позначені дописи алгоритм Facebook показуватиме меншій аудиторії.

Директор Full Fact Уіл Мой зазначив, що процедура фактчекінгу може тривати довго.

«Немає магічної пігулки, щоб миттєво вилікувати цю проблему, але це крок у правильному напрямку. Він дозволить користувачам Facebook отримати інформацію, необхідну для перевірки помилкових та оманливих історій, водночас не заважаючи їм обмінюватись тим, чим вони хочуть», — сказав Уіл Мой.

Нагадаємо, соціальна мережа Facebook заблокувала 115 акаунтів, які мають підозрілу активність в інтернеті.

Компанія Cambridge Analytica незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

Нагадаємо, Facebook перед майбутніми проміжними виборами у США видалив 559 сторінок та 251 акаунтів, які викликали підозри.

Також нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook заявила, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Проблема пов'язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.

2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Пов`язані новини