У Венесуелі суд видав ордер на арешт одного з лідерів опозиції, голову партії «Народна воля» Леопольдо Лопеса.

Як повідомляє Deutsche Welle, у постанові суду зокрема йдеться, що венесуельські спецслужби зобов'язані затримати Лопеса і доставити його у військову в'язницю Рамо Верде.

Наразі Лопес разом з родиною переховується в резиденції іспанського посла в Каракасі. Іспанська влада вже оголосила, що не збирається видавати його режиму Ніколаса Мадуро.

Раніше, Мадуро заявив, що протести опозиції, які відбулися у країні 30 квітня, зазнали поразки. Він назвав ці протести «спробою державного перевороту» та звинуватив Лопеса у організації протестів.

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: